GÜNDEM

Borç yapılandırma paketinde deprem bölgesine özel düzenleme

Meclis çalışmalarına, 28 Şubat'a kadar ara verilmişti. Meclis'te mesai bu hafta başlıyor. Gündemdeki başlıklar arasında borç yapılandırma paketi de var. Yapılandırma paketinde depremzedelere özel düzenlemeler de olacak.

Türkiye deprem felaketini yaşarken milletvekillerinin de deprem bölgesinde olması sebebiyle Meclis çalışmalarına 28 Şubat’a kadar ara verilmişti. Meclis’te önümüzdeki hafta  mesai başlayacak. Gündemde pek çok başlık yer alırken gündemdeki konular arasında herkesin merakla beklediği borç yapılandırma paketi de bulunuyor. Yapılandırma paketinde depremzedelere özel düzenlemeler de olacak.

DEPREM BÖLGESİNE ÖZEL DÜZENLEME

Ulusal bir televizyonda yer alan habere göre; o düzenlemeye depremzedeler için özel maddeler de eklenecek. Deprem bölgesindeki vatandaşlar veraset ve intikal vergisinden muaf tutulacak. Bölgedeki işverenlerin çalışanlarına yapacağı en fazla 50 bin TL tutarındaki nakdi yardımlar vergi ve sigorta priminden istisna tutulacak. Depremzedelere araç muayenelerini yaptırmaları için 8 Mayıs’a kadar süre tanınacak. Ulaştırma Bakanlığına da bu süreyi uzatma yetkisi verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu