Bozova’nın kaderini değiştirecek proje için destek arayışı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abiden Beyazgül’ün de seçim vaatleri arasında bulunan ‘Tatil Kent’ projesi için Ankara’da hem Meclis’te hem de parti teşkilatında yoğun bir çaba harcayan AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci, projenin hayata geçirilmesi durumunda ilçenin kaderinin değişeceğini vurguladı. Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy’la birlikte AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıba, Kasım Gülpınar, Ahmet Akay, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, İbrahim Halil Yıldız, Halil Özşavlı’yla görüştüklerini belirten Deveci, Bozova için önemli olan otogar ve ‘Tatil Kent’ projesiyle ilgili taleplerini dile getirdiklerini kaydetti.

  

‘VEKİLLER TAKİPÇİSİ OLACAK’

Bozova’da belediyenin yürüttüğü projelerinin hızlandırılmasını istediklerini kaydeden Deveci ek bütçe taleplerini de dile getirdiklerini dile getirdi. Deveci, “Bozova’nın gerçekten yatırama ihtiyacı olduğunu, Bozova’nın önemli, stratejik bir ilçe olduğunu ve özellikle turizm açısından çok önem arz ettiğini dile getirdik. Bunun yanında Bozova ilçe teşkilatımızla ilgili bir bilgilendirme yaptık. Vekillerimiz Bozova’da devam eden projelerin takipçisi olacaklarını ifade ettiler” dedi.

  

İLÇENİN OTOGAR İHTİYACI

Bozova’da otogar yapımı taleplerini de gündeme getirdiklerini belirten Deveci, “Belediye başkanımız Suphi Aksoy, belediyenin hazır bir binasını Milli Eğitime, Öğretmenevi olarak bağışladı. Onun karşılığında da Milli Eğitim, ilçedeki eski Atatürk Lisesinin yerini otogar yapılması için tahsis edilmesi hususu gündeme geldi. İlçede otogar olmadığı için ne Adıyaman, ne Halfeti, ne de köy dolmuş ve otobüsleri Bozova’ya giremiyor. Minibüsler, dolmuşlar giremediği için esnaf bundan faydalanamıyor. Biliyorsunuz, esnafın kazanması insan sirkülasyonuyla mümkün. Özellikle Milli Eğitimin bu okulu Bozova Belediyesine bağışlaması hayati önem arz ediyor. Okulun yanında bir miktar arazi vardı. Okul da verilirse alan biraz daha geniş olacak. Okula karşılık olarak da Bozova Belediyemiz hazır bir binasını Öğretmenevi olarak tahsis etmiş durumda. Bu bizim için önemli bir talepti” ifadelerini kullandı.

  

TATİL KENT PROJESİ

Vekillerle yaptıkların görüşmede Bozova için önemli bir projenin de gündeme geldiğini dile getiren Deveci, “Bir de Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Tatil Kent’ projesi vardı. Bunun Ar-Ge çalışması gibi çeşitli kriterlerden geçirildi. Şu anda bu proje birinci ihtiyaç olarak kabul edildi. Bu Zeynel Başkanın seçim vaatleri arasında da vardı. Yapılacak butik oteller, pansiyonlar, restoranlarla ve konutlar düşünülüyor. Bu tatil kentte sadece 3 bin kişi istihdam edilecek. Bozova’da İŞKUR’a yaklaşık bin 200 kişi müracaat ediyor. Bu demektir ki, Urfa’dan veya diğer ilçelerden işçi almamız icap edecek. Zeynel Başkanın bu projeyi bir an önce hayata geçirilmesi Bozova’nın kaderini değiştirir” diye konuştu.

  

Deveci, ayrıca Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy’un göreve geldiği günden bu yana yoğun bir çalışma gayreti içerisinde olduğunu, yaptığı doğru çalışmalarının arkasında olduğunu vurguladı.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu