GÜNDEM

Buluntu Hoca’nın varislerinden anlamlı bağış

Buluntu Hoca Külliyesi olarak da bilinen Halilürrahman Medresesi’nde hisseleri bulunan aileler paylarını hibe etti. Şanlıurfa Valisi Erin, şehrin tarihi ve kültürüne destek veren hissedarlara teşekkür belgesi verdi.

Şanlıurfa’nın kalbi konumunda bulunan Halilürrahman Gölü ve çevresinde yapılacak düzenlemeler öncesi, ; mülkiyet sorununun çözülmesi için girişimlerde bulunan Vali Abdullah Erin, ; Buluntu Hoca Külliyesi olarak da bilinen Halilürrahman Medresesi’nde hisseleri bulunan ailelerin de desteğini aldı.

Ailelerle yapılan görüşmeler sonucu, söz konusu yerde mülkiyet hakları bulunan ; Nermin Yetkin, Atiye Aksoy, Adile Buluntu Akkuş, Hatice Yetkin, Nejla Hamevioğlu, Ayişe Berrin Alaybeyi, ; Hatice Hiclal Tütüncü, Ahmet Hakkın Ergüven, Abdulkadir Hatipoğlu ve Abdulkadir Buluntu paylarını hibe etti.

Halilürrahman Külliyesi’ndeki mülkiyet haklarını devreden pay sahipleriyle ŞURKAV idare binasında bir araya gelen Vali Erin, ; yaptıkları hibenin çok büyük anlamı olduğunu belirterek ailelere birer teşekkür belgesi verdi.

Abdullah Erin, ailelerin desteğinin çok anlamlı olduğunu belirterek, “Şanlıurfa’nın yakın tarihine damgasını vuran merhum İslam âlimimiz Abdurrahman Buluntu Hoca Efendi’nin varisleri, bu bağışlarıyla onun maneviyat değerlerini yaşatmışlardır. Kendilerine çok teşekkür ediyor, Şanlıurfa için hayırlı olsun diyorum” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu