GÜNDEM

Bursluluk sınavı tamamlandı

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı yapıldı. Saat 10.00'da başlayan ve 120 dakika süren sınav tek oturumda uygulandı ve saat 12.00’da sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığınca  resmi ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5′, 6, 7 ve 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflarında eğitim gören öğrencilere yönelik yapılacak olan bursluluk sınavı saat 10.00’da başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nda (İOKBS 2023) tüm sınıf seviyelerine dörder seçenekli 100 soru soruldu ve sınav süresi 120 dakika oldu.

Milli Eğitim Bakanlığınca 30 bini deprem bölgesine olmak üzere bu yıl 100 bin kontenjan ayrılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı saat 12.00’de sona erdi.

URFA’DA DA SINAV HEYECANI VAR

Şanlıurfa’da bursluluk sınavı heyecanı ve yoğunluğu ise gözlerden kaçmadı.

Kentte birçok okul bahçesinde sınav saatini bekleyen öğrencilere velileri eşlik etti. Öğrenciler daha sonra sınav salonlarına geçerken ailelerin dışarıda bekledi.

Bursluluk sınavında başarı sağlayan öğrenciler eğitim hayatları boyunca verilen burstan faydalanabilecekk.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bursluluk sınavı sonuçları, 22.09.2023 tarihinde “www. meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecekk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu