Ceylanpınar’daki gazetecilerden ‘Her Okula Atatürk Büstü’ kampanyası

Başkanlık, yaktığı eğitim meşalesini bir adım daha ileri taşımak için Mustafa Kemal Atatürk'ün büstlerini, bahçesinde bulunmayan okullara kazandırmayı amaçlıyor.

Yapılan incelemeler doğrultusunda Ceylanpınar’daki okulların bazılarında Atatürk büstünün bulunmadığını, bazılarında ise büstlerin eskidiğini belirten Ceylanpınar Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Bilal Tepedelen, bu doğrultuda sosyal, yerel ve ulusal medyada "Her okula bir Atatürk büstü" kampanyası başlattıklarını ifade etti.

Tepedelen “Atatürk ilke ve devrimlerini unutturursak, Türkiye’nin harcını kaybetmiş oluruz, Cumhuriyet değerlerini kaybedersek çocuklarımızın geleceğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin yapısını bozmuş oluruz. Bizler, çocuklarımızın bu doğrultuda yetişmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Çocuklara Atatürk sevgisini, cumhuriyet değerlerini öğretmek için yola çıktık. Kampanyamız öncelikle Ceylanpınar ilçesinden başlayıp, Şanlıurfa’daki tüm ilçelerde devam edecek ve ardından Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tamamında sonlandırılacaktır. Kampanyaya destek olmak isteyenler maviajans063@gmail.com mail adresine bilgi atabilirler” dedi.

Mehmet Sait AYDIN-Ceylanpınar/BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu