GÜNDEM

Çocuk koruma altına alındı, zabıta personeline soruşturma açıldı

Şanlıurfa’da Balıklıgöl bölgesinde dilencilik yaptığı iddiasıyla yakalanarak zabıta aracına kapatılan 13 yaşındaki Suriyeli C.E, devlet koruması altına alındı.

Şanlıurfa’da, Balıklıgöl bölgesinde dilencilik yaptığı iddiasıyla yakalanıp ; zabıta aracına kapatılan Suriyeli C.E, bir süre sonra sıcaktan etkilendi. Araçta fenalık geçiren çocuk, havalandırma boşluğundan sesini duyurmaya çalıştı. Ağlayarak çevredekilerden yardım isteyen çocuğu fark edenler, ; zabıta minibüsünün yanına gelerek kapıyı açmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine toplanan kalabalıktakiler polisten yardım istedi. Bu yaşananlar ise vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kayıt altına aldı. Bir süre sonra araç başına gelen ve camiye namaz kılmaya gittiğini söyleyen zabıta görevlisinin aracındaki çocuk, polisler tarafından dışarı çıkarıldı.

ÇOCUK KORUMA ALTINA ALINDI

Atatürk Bulvarı üzerinde dilencilik yapan çocuk daha sonra ailesinin bulunması için ; İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesine teslim edildi. Suriyeli C.E, buradaki işlemlerinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğüne teslim edildi.

Devlet korumasına alınan çocuğun ailesinin görevliler tarafından izleneceği kaydedildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, çocuğu araca kilitleyerek giden zabıta personeli hakkında “görevi kötüye kullanma ve ihmal” suçundan soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu