GÜNDEM

Coşkun: İslam dünyası kınamaları aşan tepkiler koymalı!

İsrail güçlerinin dün gece Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını kınayan Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun "Bu ırkçı rejimin saldırılarının durdurmanın yolu tüm insanlığın ses vermesi, İslam dünyasının kınamaları aşan daha güçlü ve etkili tepkiler ortaya koyması, işgalin son bulması için samimi bir şekilde harekete geçilmesidir" dedi.

İsrail güçlerinin sahur vaktinde Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın sırasında, Kıble Mescidi’ne sığınanlara şiddet kullanarak müdahale edip 200’den fazla kişi gözaltına almasına bir tepki de Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun’dan yükseldi.

Başkan Coşkun, ‘barbarca’ dediği saldırılara sessiz kalındığını ifade ederek İslam dünyasına şu sözlerle seslendi:

 

“Kendi iç sorunları nedeniyle iç karışıklık yaşayan işgalci rejim, gündem saptırmak ve zaman kazanmak için Müslümanların kanını dökmekte, değerlerine saldırmakta ve yine bir Ramazan ayını kana bulamaktadır. İsrail, bütün kabalığı, pervasızlığı ile sabrın tüm sınırlarını zorlamaktadır. Öncelikle İslâm dünyasında, sonra da bütün bir insanlık vicdanında derin endişe ve infiale sebep olan bu terör saldırılarına başta bölge ülke ve halkları olmak üzere bütün İslâm dünyası ve dünya kamuoyu, barıştan ve sağduyudan yana herkes harekete geçerek güçlü bir tavır koymalı, ‘dur’ demelidir.

Bütün gücünü en temelde işlediği binlerce insanlık suçu ve katliamlara rağmen dünyanın sessizliğinden alan bu ırkçı rejimin saldırılarının durdurmanın yolu tüm insanlığın ses vermesi, İslam dünyasının kınamaları aşan daha güçlü ve etkili tepkiler ortaya koyması, işgalin son bulması için samimi bir şekilde harekete geçilmesidir. Gerekli somut ve etkili adımlar atılmadığı için bu rejim fütursuzca, pervasızca katliamlarını sürdürmekte, değerlerimize saldırmakta, işgali genişletmekte ve derinleştirmekte, faili olduğu kıyım ve katliamlara, hiçbir insan hakkına saygı duymaksızın, BM’nin aldığı kararlarla dalga geçercesine ve dünyanın gözü önünde devam etmektedir.

Kurulduğu ilk günden beri Filistin davasını sahiplenen, işgalci rejime karşı Filistinli kardeşleriyle dayanışma içinde hareket eden Memur-Sen olarak, kurucu genel başkanımızın Kudüs şairi olmasının da hususiyetiyle, işgal edilmiş Filistin topraklarında kadın ve çocukları öldürerek var olmaya çalışan ve bir terör devleti olarak kurulmuş işgalci siyonist rejimi şiddetle kınıyoruz. Bütün dünyayı bu insanlık dışı saldırıları protesto etmeye, zulme karşı tavır koymaya davet ediyor, Filistinli kardeşlerimizle dayanışma kararlılığımızı tekrar ve en güçlü şekilde vurguluyoruz.

Yaşasın Filistin Davamız!

Yaşasın Filistin Halkıyla Dayanışmamız!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu