URFA YEREL HABERLER

Coşkun: Ramazan’ın diriltici iklimi bütün topluma umut oldu

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj paylaştı.

Coşkun mesajında, “Hoş geldin, bize hayat, hayatımıza anlam kazandıran Şehr-i Ramazan… İslam âlemi olarak, hayatımıza sayısız güzellikler katan, rahmet, bereket, bağışlanma, arınma, sabır, şükür, ibadet ve huzur ayı Ramazan’a kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Nefsani istek ve arzuları, ibadet bilinciyle sınırlayıp, ölçülü, sorumlu yaşamak demek olan Ramazan’ı ona en muhtaç olduğumuz bir zamanda tekrar hayatımıza konuk etmenin heyecanını duyuyoruz.

Meşakkatli ve kutlu bir yolculuk olan, yardımlaşmayı, kardeşlik duygularını tesis ederek ‘kutlu bir misafir’ gibi gelen Ramazan’ı, maddi-manevi imkân ve fırsatlarıyla olabildiğince verimli, bereketli yaşamalıyız. Bize hayat, hayatımıza anlam kazandıran oruçlarla Ramazan’ı güçlü ve zengin kılmalıyız.

Ruhlarını orucun temizleyici ikliminde güzelleştirecek müminler, birbirine ve insanlığa sevgi, umut, güven taşıyarak iyilikte öncü olmalıdır. Deprem ve sel felaketinin yaşandığı bir dönemde, paylaşacağımız sofra ve lokmalarla Ramazan’ın diriltici iklimi bütün topluma umut ve müjde olmalıdır. Bu anlayışla yapılan iftarlar bizim iftihar tablolarımıza dönüşmelidir.

Ramazan, yorgun düşmüş yüreklerimizin buluşma, hayırda yarışma, buruk kalpleri, dargın gönülleri, incinmiş ruhları onarma çağrısı olmalıdır. Dünyalık kaygılar, gündelik telaşelerle özünden, anlamından uzaklaşan varlığımızı bize tekrar hatırlatan Ramazan, dua, ibadet ve Kur’an ile kendimizi gözden geçirmenin; yetimi, yoksulu, muhtacı görüp gözetmenin, insanların dertlerine, sıkıntılarına ortak olmanın, yoksula, garip gurebaya yardım etmenin eşsiz imkânına dönüştürülmelidir.

Hiçbir ahlaki ilkenin, vicdani sınırın kalmadığı, yüz milyonlarca insanın sefaletin kollarında yıkıma, kıyıma ve tarifsiz acılara mahkûm edildiği günümüzde, Ramazan’ın kardeşliği, merhameti, yardımlaşmayı hayata egemen kılan, kalpleri onaran, gönüller yapan manevi iklimine, sadece bizim değil bütün insanlığın ihtiyacı vardır.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak, Ramazan’ın, büyük bir felaketle sınanan milletimize, dayanılmaz acılarla sınanan gönül coğrafyamıza ve bütün insanlığa huzur, barış ve adalet getirmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu