SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihini açıkladı

Seçim tarihi öne alınacak mı? Tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, “Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950'de 'Yeter söz milletin' demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı'' diyen Erdoğan, seçim tarihi için “14 Mayıs”ı işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Seçim tarihiyle ilgili tartışmalar sürerken Erdoğan, konuşmasında, “2023 bizim için hem 20 yıllık eser ve hizmet siyasetimizin sembolü hem de yeni vizyonumuz ‘Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır. Önümüzdeki aylarda yaşanacak seçimi önemli ve tarihi kılan da işte budur. Hayatımızda hiçbir seçim kolay olmadı. Her seçimde de sandıktan zaferle çıkmayı başardık. 2023 seçimlerine karşımızda oluşturulan ucube ittifakın hezeyanları ile uğraşarak hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZ 73 YIL SONRA AYNI GÜN 6’LI MASAYA YANITINI VERECEK”

Erdoğan, konuşmasında 14 Mayıs’ı işaret ederek, şunları söyledi:

“Rahmet Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. Şimdi de ‘Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. 73 yıl bir kez daha aynı gün 6’lı masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına yeter diyecektir”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu