GÜNDEM

Cumhurbaşkanı öğretmenlere tayin müjdesi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası müjdeli haberi paylaşarak ''Eş durumu ve benzeri taleplerle özür tayinine müracaat eden öğretmenlerimize, başvuruların istisnasız tamamının karşılandığı müjdesini vermek istiyorum" dedi. Özür grubu tayin sonuçlarının açıklanması için de yalnızca saatler kaldı.

Mazerete bağlı yer değiştirme için başvuru yapan öğretmenler merakla sonuçları beklerken müjdeli haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair açıklama yaparak ”Eş durumu ve benzeri taleplerle özür tayinine müracaat eden öğretmenlerimize, başvuruların istisnasız tamamının karşılandığı müjdesini vermek istiyorum” dedi.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANIYORR?

15 Ağustos’ta başlayan mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri 19 Ağustos’ta sona ermişti. Sonuçlar ise 23 Ağustos’ta (bugün) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanacakk. Sonuçlar, “personel.meb.gov.tr” adresinde yayımlanacakk. Ardından da yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri yer değiştirme takviminde belirtilen süreler içinde tamamlanacakk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu