GÜNDEM

Davayı öldükten sonra kazandı

Uğradığı haksızlık sonucu işten çıkarılmasının ardından hakkını mahkemede ararken yakalandığı kansere yenik düşen Ceylanpınar’ın sevilen ismi Adnan Ekmen’in davasında karar çıktı. Mahkeme Ekmen’i haklı buldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) Ceylanpınar Şube Müdürlüğü’nde çalışırken işten çıkarılan ve hakkını mahkemede arayan Adnan Ekmen belediyeye karşı açtığı davayı ölümünden 1 ay sonra kazandı.

46 yaşındaki 5 çocuk babası Ekmen geçtiğimiz ay yakalandığı kanser hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti. Geride ise çok sevdiği ailesini ve haksız yere işten çıkarıldığı için konuyu mahkemeye taşıdığı davası kaldı. O davanın dün 4’üncü duruşması gerçekleşti. Duruşmaya Ekmen’in ailesi ve avukatı katılırken mahkeme Ekmen’i haklı bularak iş sözleşmesinin feshinin geçersiz olduğuna karar verdi.

Aile, geç de olsa haklılığını kanıtlamış oldu.

NELER YAŞANMIŞTI?

İddiaya göre adı şube müdürlüğü için geçen Ekmen, başka bir yetkilinin verdiği görevi yerine getirdikten sonra arkadaşı ile birlikte işten çıkarıldı. Aylar sonra arkadaşı işe iade edilirken; hakkını arayan ve sadece kendisine verilen görevi yerine getirdiğini söyleyen Ekmen’in mücadelesi ise sonuç vermedi. Aradan geçen süre zarfında haksızlığa uğradığı kabul edildi ancak bu kez de kendisine işe dönüş değil, işe yeniden başlama fırsatı verildi. Ekmen ise 20 yıllık çalışma hayatında sahip olduğu hakların yok sayılmasını kabul etmediği için mücadelesini mahkemeye taşıdı. O süre zarfında kendisine kanser teşhisi kondu. Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavisi süren Ekmen geçtiğimiz ay hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu