GÜNDEM

DEDAŞ bildirimsiz elektrik kesti vatandaşı mağdur etti

Şanlıurfa’da sık sık elektrik kesintileriyle gündeme gelen DEDAŞ, bu kez herhangi bir bildirimde bulunmadan 2,5 saati bulan elektrik kesintisi yaptı.

Şanlıurfa’da neredeyse her gün elektrik kesintisi yaşanıyor. Sık sık gerçekleşen elektrik kesintileri özellikle aydınlatmanın yanı sıra soğuk havada ısınma ihtiyacını da olumsuz etkiliyor. Bölgenin elektrik dağıtım şirketi Dicle Elektrik Dağıtım ve Perakende A.Ş. (DEDAŞ) ise herhangi bir bildirimde bulunmadan enerji kesintisi yapabiliyor.

DEDAŞ, benzer bir mağduriyeti vatandaşlara bu sabah saatlerinde yaşattı. Haliliye ilçesine bağlı Refahiye Mahallesinde saat 09.45 sularında önceden herhangi bir bildirimde bulunmayan DEDAŞ’ın elektrik kesintisi 2,5 saat sürdü. Mahalleye enerji 12.30 itibarıyla yeniden sağlandıı.

Birçok iş yerinin de bulunduğu mahalledeki vatandaşlar, DEDAŞ’ı aradıklarında mahallede elektrik kesintisi görünmediğini, sadece kayıt oluşturulduğu yanıtını aldıklarını söyledi. DEDAŞ’ın uygulamalarından sık sık mağdur olduklarını belirten mahalleli, kesinti yapılacaksa bile en azından önceden kendilerine bildirimde bulunulmasını istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu