EĞİTİM

Deprem bölgesindeki öğrencilere ek kontenjan

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bursluluk sınavına girecek depremzede öğrenciler için 30 bin ek kontenjan ayrıldığını belirterek bursun yaklaşık 860 lira olduğunu duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında Bursluluk Sınavı’na (İOKBS) ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

 Bakan Özer, bursluluk sınavına girecek depremzede öğrenciler için 30 bin  ek kontenjan ayrıldığını belirterek bursun yaklaşık 860 lira olduğunu açıkladı.

 Özer, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı kapsamında geçen yıl 70 bin öğrencimize burs sağlamıştık. Bu yıl eylül ayında yapacağımız sınavda bu sayıyı 100 bine çıkarıyoruz. İlave 30 bin kontenjanımızı deprem bölgesindeki öğrencilerimize ayıracağız. 100 bin öğrencimize aylık 863 TL burs imkânı sağlayacağız. Tüm bu süreçlerdeki desteği için başta Cumhurbaşkanımız  @RTErdoganolmak üzere Hazine ve Maliye Bakanımız  @NureddinNebati ’ye öğrencilerimize bu kıymetli katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu