EĞİTİM

Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

2021 UNESCO Hacı Bektaş-ı Veli’yi Anma Yılı kapsamında ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Abdullah Erin tarafından verildi.

UNESCO tarafından ilan edilen 2021 Hacı Bektaş-ı Veli’yi Anma Yılı etkinlikleri kapsamında ; Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen okullar arası ; resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ; İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ve okul idarecileri ile birlikte Vali Abdullah Erin’i ziyaret etti.

Vali Abdullah Erin’in makamında kabul ettiği öğrencilere, yarışma kapsamında kazandıkları ödüller verildi.

Erin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle 2021 yılının Hacı Bektaş-ı Veli’nin ; öğretilerinin anlatılmasının kararlaştırıldığını ifade ederek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 “Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli asırlardan günümüze gelen sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik ve barışı öğütleyen abide şahsiyetlerimizden biri. Vefatının 750’nci yılı anısına düzenlen etkinlikler kapsamında ; çocuklarımız Hacı Bektaş-ı Veli’yi en güzel anlatmak için yarıştılar. Hepsinin çabasını takdir ediyor, başarılar diliyorum”.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu