GÜNDEM

DEVA Partisi lideri Babacan Şanlıurfa’da konuştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Siverek’te düzenlediği mitingde gıda enflasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Babacan, ”Gıda fiyatlarını düşürmenin yolu etiketlerle savaşmak değil, çiftçinin maliyetlerini aşağı çekmektir” dedi.
DEVA Partisi Ali Babacan, partisinin Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Gıda enflasyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Babacan, “Gıda fiyatlarını düşürmenin yolu etiketlerle savaşmak değil, çiftçinin maliyetlerini aşağı çekmektir” dedi.

BABACAN: MAZOTUN ÜZERİNDEKİ VERGİYİ ÇİFÇİYE İADE EDECEĞİZ

Mazotun üzerindeki vergiyi çifçiye iade edececeklerini kaydeden Babacan, şunları söyledi:

“Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın yem maliyetlerinin yüzde 50’sini yine devlet olarak biz karşılayacağız. Bunu sadece biz DEVA partisi olarak değil 6 parti ortak taahhüt ettik. Elektrik en önemli maliyetlerden bir tanesi çiftçimize özel, tarıma özel elektrik çok daha düşük tarife uygulayacağız. Mazotun üzerindeki vergiyi çifçiye iade edeceğiz. Türkiye’deki bütün sulama yatırımlarını bütün barajları, göletleri, kapalı basınçlı su dağıtım sistemlerini, damlama sulama sistemlerini tamamını iktidarımızın ilk 5 yılında tamamlayacağız. Böylece toprağı suyla buluşturacağız. Gıda fiyatlarını düşürmenin yolu etiketlerle savaşmak değil, çiftçinin maliyetlerini aşağı çekmektir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu