SİYASET

Dr. Abdullah Yeşil Sözde Gazeteci Ömer Seyfettin Bacaksız’ı Mahkemeye Verdi!

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Yeşil, kendisine yönelik iftira ve hakaretlerde bulunan sözde gazeteci Ömer Seyfettin Bacaksız hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şanlıurfa’da bürokrat, siyasetçi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş adamlarını karalayarak menfaat elde etmeyi amaçlayan Ömer Seyfettin Bacaksız’ın, Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Yeşil’e yönelik de iftira ve hakaretlerde bulunduğu iddia edildi. Kendisine yönelik söylemler karşısında harekete geçen Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Yeşil, avukatı aracılığıyla konuyu yargıya taşıyarak, Bacaksız hakkında şikayetçi oldu.

Bu arada Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun da, iftira ve hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla Ömer Seyfettin Bacaksız hakkında suç duyurusunda bulundu.

TAZMİNATA MAHKÛM OLMUŞTU

Öte yandan hakkında aynı suçtan birçok soruşturma olan Bacaksız, daha önce de İpekyol Medya Grubu İmtiyaz Sahibi Gazeteci Mustafa Arısüt hakkında yalan ifadeler ve hakaret dolu paylaşımlarda bulunmuştu. Gazeteci Arısüt, Bacaksız hakkında suç duyurusunda bulundu ve konu yargıya taşındı. Mahkeme Arısüt lehine karar verirken, Bacaksız’ı yaklaşık 10 bin TL tazminat ödemeye mahkûm etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu