GÜNDEM

Düğün harcamaları ciddi oranda arttı

İğneden ipliğe her şeyin sürekli zamlandığı son günlerde evlenmenin maliyeti de ciddi oranda arttı. Düğün, kına, mobilya ve beyaz eşya gibi düğün harcamaların en düşük maliyeti 200 bin liraya ulaştı.

Üst üste gelen zamlar sonrası artan fiyatlar, yeni evlenecek olan çiftleri de zorluyor.

2019 yılından bu yana salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında düğünlere getirilen kısıtlamalar, ; birçok çiftin erteleme kararı almasına neden oldu. Ramazan ayının ardından mayıs ile birlikte havaların sıcaklamasıyla düğün sezonunun açılması ve son 2 yıldan daha fazla düğün organizasyonunun yapılacağı bekleniyor. En düşük düğün bütçesi 150-200 bin civarında.

Düğün harcamaların ciddi oranda artığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ; “Günümüz koşullarında ortalama bir düğün yapmanın maliyeti beyaz eşyasından koltuk takımına, ; düğün salonundan ziynet eşyalarına toplamda 150-200 bin lira gibi seviyelerine çıkıyor. Durumun böyle olması evlilik hazırlığında olan çiftlerimizi düğün yapmaktan vazgeçirip ; sadece nikâh yapma düşüncesi içerisine sokuyor. Hem evlenecek çiftlere hem de esnaftaki hareketliliğe fayda sağlaması için devletimiz piyasa koşullarını baz alarak yeni paketler sunmalı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu