SAĞLIK

Eczacılar Odası: sorumlusu biz değiliz

27. Bölge Şanlıurfa Eczası Odası, kentteki nöbetçi eczane sayısının benzer illerdekinden fazla olduğunu belirterek, “Yoğunluğun sebebi kağıt reçeteler ve piyasada olmayan ilaçlardır. Bu durumun sorumlusu eczacınız değildir” açıklamasında bulundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, hasta yoğunluğuna karşılık nöbetçi eczanelerin yetersiz kalışı nedeniyle 27. Bölge Şanlıurfa Eczası Odası’yla çalışma yaparak kent merkeziyle ilçelerdeki nöbetçi eczane sayısının artırıldığını duyurmuştu.

Alınan kararla merkezde 6 olan eczane nöbet sayısı merkez ilçelerde 9’a yükseltildi.

Siverek ilçesinde nöbetçi eczane sayısı 2 iken ihtiyaç halinde 1 yedek olmak üzere 3 eczaneye, Viranşehir ilçesinde ise nöbetçi eczane sayısı tam vakitli olarak 2’ye çıkarıldı.

Hasta yoğunluğu fazla olan Eyyübiye ilçesinde 2’den 3’e, Haliliye’de mevcut 3 eczane ve Karaköprü’de 1 nöbetçi eczane sayısı 3’e çıkarılarak şehir merkezinde toplam 9 olmak üzere nöbetler düzenlendi.

27. Bölge Şanlıurfa Eczası Odası, nöbetçi eczane sayısının benzer illerdeki sayıdan fazla bulunduğuna dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Eczane önündeki kuyrukların sebebinin eczacılar olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Nöbetçi eczane sayısı eşdeğer illerdeki sayıdan fazladır, yoğunluğun sebebi kağıt reçeteler ve piyasada olmayan ilaçlardır. Bu durumun sorumlusu eczacınız değildir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu