GÜNDEM

Ekinci’den muhtar ve oda başkanlarına iftar yemeği

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in katılımıyla mahalle muhtarları ve oda başkanlarına iftar yemeği verdi.

Viranşehir Belediyesi tarafından muhtar ve oda başkanlarına iftar yemeği düzenlendi.

İftar yemeğine, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ; İlçe Kaymakamı Önder Çengel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Güleç, ; AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, Viranşehir Müftüsü Mahmut Kaya, ; Merkez ve Kırsal Mahalle Muhtarları, Oda başkanları ve Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Ekinci, gelen misafirleri kapıda karşıladıktan sonra Vali Abdullah Erin ile masaları tek tek gezerek ; muhtarların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek hayırlı iftarlar diledi. Okunan ezanla birlikte açılan iftarın ardından dualar edildii.

İftar programında konuşan Başkan Ekinci, katılımlarından dolayı başta Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin olmak üzere, mahalle muhtarları, oda başkanları, belediye meclis üyeleri ve davetlilere teşekkür etti.

Ramazan ayının birlik ve beraberliğin, paylaşmanın bol olduğu bir ay olduğuna dikkat çeken Ekinci, “Bizler zaten muhtarlarımızla her zaman bir araya geliyoruz ama bu sefer de Ramazan ayı vesilesiyle bir araya gelmek istedik. Hemen hemen her işimizde muhtarlardan görüş, fikir ve destek aldık. Muhtarlarımızın demokrasi için en önemli bileşenlerinden olduğunu düşünüyoruz. Bu bakımdan da muhtarlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz. Her köye, her mahalleye herkese eşit hizmet ettik; siyaseti değil, kardeşliği ve çalışkanlığı esas aldık. İlk günden beri sağladığımız bu birlik ve beraberliğimizin her zaman devam etmesini dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle yüce Rabbim tutulan tüm oruçlarımızı ve dualarımızı kabul eylesin inşallah. Herkese hayırlı Ramazanlar ve iftarlar diliyorum” dedi.

Muhtarların önemli bir görev yürüttüğünün altını çizen Vali Erin, ; devletin her zaman muhtarların yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi.

Programda bir selamlama konuşması yapan Kaymakam Önder Çengel de Ramazan ayının önemli bir ay olduğunu belirterek, ; mübarek ayın birlik ve beraberliğe vesile olması dileğinde bulunarak, katılımcıların kutsal ayını tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu