EKONOMİ

Elektrik faturaları sonrası Ankara’da olağanüstü toplantı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yüksek tutarlı gelen elektrik faturaları ve Isparta'da yaşanan kesintinin ardından 21 dağıtım şirketinin patron ve yöneticilerini Ankara’da olağanüstü toplantıya çağırdı.

Yılın ilk gününde elektrik faturalarına gelen zammın ardından vatandaşlar yüksek tutarlı gelen faturalardan şikayetçi oluyor. Bir hafta önce Isparta’da da elektrik direklerinden kaynaklı 88 saatlik bir kesinti yaşandıı. Son günlerde elektrik konusunda yaşanan gelişmelerin ardından, ; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez harekete geçti. Bakan Dönmez, 21 elektrik dağıtım şirketinin patron ve yöneticilerini olağanüstü toplantı için Ankara’ya çağırdı.

Bakanlıkta cuma yapılacak toplantıya 21 dağıtım bölgesinde faaliyet gösteren şirket temsilcilerinin yanı sıra ; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) yetkilileri de katılacakk.

Görüşmede elektrik tarifeleri ve yeni tarifelerin aboneler üzerine etkisi ile tarife önerilerinin ele alınması bekleniyorr.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu