Emlakçılık yapmak isteyenlere güzel haber

Emlakçılık yapmak isteyenlere güzel haber

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliğiyle bundan böyle ilkokul mezunlarına da Emlakçılık Yetki Belgesi almanın yolu açıldı.

Emlakçılık yapmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yönetmelik kapsamında Emlakçılık Yetki Belgesi almak isteyen kişilere yönelik olarak lise mezuniyeti şartı kaldırıldı. Bundan böyle ilkokul mezunlarına da emlakçı olma yolu açıldı.

TOKMAK: HAKLI MÜCADELEMİZİ KAZANDIK

Konuyu değerlendiren Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Selahattin Tokmak, haklı mücadelelerini sonunda kazandıklarını belirterek, “Değerli meslektaşlarım aylardır mücadele verdik ve sonunda hakkımız olanı aldık.  14/10 2020 tarihine kadar vergi kaydı, oda kaydı olan üyelerimizden ilkokul mezunu olanlar yetki belgesi alamıyordu, bu kapsamda tüm Türkiye’de oda ve dernek başkanlarımızla birlikte hakkımızı savunduk ve sonunda hakkımızı aldık. Mücadelemize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Gece uyanıp bilinçsizce yemek yemenin, beynin uyku uyanıklık kontrolünde yaşanan sorundan kaynaklandığını belirten uzmanlar, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir