URFA YEREL HABERLER

En beğenilen belediye başkanları arasında Urfa’dan da iki isim var

Sonar Araştırma Şirketi’nin açıkladığı anket sonuçlarına göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Partili büyükşehir belediyeleri arasında dokuzunca sırada yer aldı. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ise AK Partili büyükşehir ilçe belediye başkanları en çok beğenilen 6. isim oldu.

Sonar Araştırma Şirketi, “Türkiye geneli büyükşehir belediye başkanları ve büyükşehir ilçe belediye başkanlarının başarı oranları”  ile ilgili anket sonuçlarını paylaştı.

Araştırma, 1 Haziran 2022 ile 15 Eylül 2022 tarihleri arasında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine dayandırılarak gerçekleşti. Büyükşehir belediye başkanları ve büyükşehir ilçe belediye başkanları kendi seçmenleri doğrultusunda sorgulandı.

Aralarında Şanlıurfa’nın da yer aldığı 23 büyükşehirde yapılan araştırmada her ilçede ortalama 500’er kişiyle telefon yoluyla anket yapıldı. Bazı ilçelerde yüz yüze anket görüşmesi gerçekleştirildi. Anketler, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demokrafik gruba mensup kişiler ile yapıldı. Yaş ve cinsiyet kotalarının da, TÜİK’in önceden saptadığı veriler baz alınarak uygulandığı belirtildi.

BEYAZGÜL İLK 10’DA

AK Partili büyükşehir belediyeleri arasında en başarılı olan isim ise yüzde 55,7 oranla Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin dördüncü sırada yer aldı. Ankete göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Partili büyükşehir belediye başkanları arasında dokuzuncu sırayı aldı.

BAŞKAN KUŞ, İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA ALTINCI OLDU

AK Partili büyükşehir ilçe belediyeleri arasında Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yüzde 53,8 oranla altıncı sırada yer aldı. AK Partili ilçe belediyeleri arasında Konya Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca en beğenilen başkan oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu