En yoğun yağışı Urfa aldı

Şanlıurfa'nin Aralık ayında ortalama metrekareye 67.5 kilogram yağış alırken Şanlıurfa, dün itibariyle bir günlük süreç içerisinde metrekareye 90.5 kilogram yağış alarak son yılların en yüksek düzeyine ulaştı. 

Meteorolojik tahminler doğrultusunda Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatlarıyla gün içerisinde görev dağılımı yapan büyükşehir üst yönetiminin yönlendirmesi ile ekipler, sabahın ilk ışıklarına kadar mesailerine devam etti ve olası sorunlara karşı sahada görevlerini büyük bir özveri ile sürdürdü.

Büyükşehir bünyesindeki ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, İtfaiye Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ile diğer tüm birimler özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde gelen talepler üzerine bölgelere tayin edilirken, 24 saat esası ile çalışan ALO 153 İletişim Merkezi de gelen talepleri ilgili birimlere aktardı.
 

ŞUSKİ TÜM ARAÇ VE PERSONELİ İLE SAHADAYDI

 

Özellikle Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ŞUSKİ Genel Müdürlüğü kent genelinde yaşanan sağanak yağmur nedeniyle 24 saat boyunca şehrin farklı noktalarında çalışmalar yürüttü. ŞUSKİ ekipleri, tıkanan ve taşan yağmur suyu şebeke hatlarına anında müdahale ederken; şehir merkezinde 16 adet vidanjör, 23 adet iş makinesi ile müdahaleler devam etti.

Şehir merkezinin yanı sıra 10 ilçede de 27 adet vidanjör ve 32 adet iş makinesi ile ilçelerde faaliyetler yürüten ŞUSKİ ekipleri, devam eden gün içerisinde de yine hassasiyetini sürdürdü.

TEHLİKE OLUŞTURABİLECEK OLASI BÖLGELERE MÜDAHALE EDİLDİ

Büyükşehir ekipleri şehir merkezinde Narlıdere alt geçidine ve sağanak nedeniyle Açıksu Caddesinde yıkılan ve yolu kısmen kapatan istinat duvarının oluşturduğu sorunu çözmek için anında müdahalelerde bulundu. İş makineleri ile olay yerine giden ekipler hemen çalışmalarına başlarken, sıkıntı yaşanan bölgeler kısa sürede çözüme kavuşturuldu.
 

BÜYÜKŞEHİR, SAĞANAK HASSASİYETİNİ SÜRDÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki süreçlerde de yaşanması muhtemel olumsuz hava koşullarına karşı meteorolojik tahminleri günlük takip ederken, araç ve personeli ile her an hazır şekilde görevinin başında bulunmayı sürdürüyor.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu