GÜNDEM

Erdoğan’dan hayat pahalılığı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyon sorununun Türkiye'ye 'mahsus' olmadığını, gelişmiş ülkelerde de enflasyonla mücadele edildiğini belirterek küresel emtia fiyatlarından kaynaklı hayat pahalılığı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyon sorununun Türkiye’ye ‘mahsus’ olmadığını, gelişmiş ülkelerde de enflasyonla mücadele edildiğini belirterek küresel emtia fiyatlarından kaynaklı hayat pahalılığı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Gündeme ilişkin birçok konuya değinen Erdoğan, kurmaylarına ‘seçim’ çağrısında bulundu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Seçime 15 ay gibi kısa süre kaldığını düşünerek her anımızı çalışmalarımızı çok iyi değerlendirmeliyiz. AK Parti’yi sandıkta 16. zaferine hep birlikte hazırlayacağız. İktidarın olduğu yerde elbette muhalefet de bulunacaktır. Siyasi muhalefeti önemli gerekli bir vaka olarak kabul ediyoruz. Karşımızda bırakın milleti kendine bile hayrı olmayan bir CHP vardır. Bu CHP peşine taktığı bir 28 Şubat ittifakı kurdu.

“YAĞ ÜZERİNDEN KARA BULUTLARI TOPLAMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Güya bu ittifakla seçimi kazanarak ülkenin yönetim sistemini değiştirecek. Daha masada hangi sırayla oturacaklarına karar veremeyenlerin dirayetli cesaretli adımları nasıl atacaklarını merak ediyoruz. 28 Şubat ittifakının karşı çıktığı hususlara bakınca, Türkiye’nin küresel kazanımlarından vazgeçeceklerini anlıyoruz. Dün Gezi olaylarında ekonomiyi batırın çağrısı yapanlar bunlardı. Dün patates soğan üzerinden bugün yağ üzerinden ülkenin başına kara bulutlar toplamaya çalışanlar yine bunlar. Türkiye bugüne kadar olduğu gibi halihazırda yaşadığı sıkıntıları da kısa sürede geride bırakacaktır

“ENFLASYON ÜLKEMİZE MAHSUS DEĞİL”

Enflasyonun sadece ülkemize mahsus bir durum olmadığı, gelişmiş ülkelerin de aynı sıkıntılarla boğuştuğu bir gerçektir. Bu süreçte Türkiye üretim ve istihdam gücüyle şoklara karşı dayanıklılığını bir kez daha ispatlamıştır. Kurdaki yükselişten küresel emtia fiyatlarındaki aşırı artışların ülkemize yansımasından kaynaklanan bir hayat pahalılığı ile karşı karşıyayız. Gelişmiş ülkelerin de aynı sıkıntılarla boğuştuğu bir gerçektir. Gıda fiyatlarındaki dalgalanmaları mercek altına aldık, gereken müdahaleleri yapıyoruz.

AKARYAKIT FİYATLARINDAKİ ARTIŞ

Küresel piyasanın etkisi, gelişmeleri takip ediyoruz. Türkiye, üretim ve istihdam gücüyle şoklara karşı dayanıklılığını bir kez daha ispatlamıştır. Her konuda vatandaşlarımız lehine yapılabilecek ne varsa hayata geçireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu