Eyyübiye’de ‘Halk Günü’ buluşması yapıldı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, belediye tarafından hayata geçirilen halk günü buluşmalarında vatandaşların talep ve sorunlarını yerinde dinledi. SGK Binası Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen Aralık Ayı “Halk Günü” buluşmalarına; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,  birim müdürleri ile Eyyübiyeli vatandaşlar katıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda vatandaşların taleplerini ve sorunlarını birinci ağızdan dinleyen Kuş, iletilen talep ve sorunların çözümü için ilgililere talimat verdi. Talepleri anında yerine gelen vatandaşlar da Kuş’a teşekkür etti.
 


 

Vatandaşlarla her zaman bir araya gelip taleplerini ve isteklerini birinci ağızdan dinlediklerini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “1 Nisan itibari ile her ayın 2. Cuma günü Eyyübiyeli ablalarımız, ağabeylerimiz ve kardeşlerimiz ile buluşmaya görüşmeye devam ediyoruz. Bugün de Eyyübiyeli kardeşlerimiz ile amcalarımız ve ablalarımız ile bir araya geldik, sıkıntılarını dinledik. Hep ifade ediyoruz; Eyyübiye çok dezavantajlı bir bölge, ihtiyaç sahiplerinin çok fazla olduğu bir bölge. Belediye imkanları ile her tarafa ulaşmak çok zor. Bizler imkanlarımızı sonuna kadar yoksul vatandaşlarımız için kullanıyoruz. Önümüzdeki kısa süreç içinde ilgililerle bu konuyu görüşüp dezavantajlı olan ve yoksul olan Eyyübiyeli hemşerilerime birlikte daha fazla yardım yapılması için uğraş vereceğiz. Tabi buradan sadece bakanlıklarımız değil bizi izleyen dinleyen iş adamlarımızın da desteklerini bekliyoruz. Bu bir çağrı olsun. Gerçekten yoksullara uzanan el çok kutsal bir el olur. Bu noktada özellik ile iş adamlarımıza ihtiyacımız var, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin ihtiyacı var. Yardım ellerini inşallah uzatırlar bizler bütçemizin bir çoğunu sosyal belediyecilik altında harcıyoruz, ama yeterli olmuyor. Eyyübiye malumunuz %87’si gecekondu bölgesi olan bir yer. Eyyübiye halkının %60’ı mevsimlik tarım işçisi. Bu noktada maddi anlamda çok ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Biraz önce de ifade ettiğim gibi biz belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz ama bir yere kadar. İnşallah gerek bakanlıklarımız gerekse de iş adamlarımız bu ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ellerini uzatırlar” dedi.
 


 

Halk Günü Buluşmalarına katılan vatandaşlar da Kuş’a teşekkür edip, “Mehmet Kuş’a teşekkür ederiz. Kendileri bizi dinledi ve not alıp sorunumuzu çözeceğinden şüphemiz yok. Allah razı olsun başkanımızdan” şeklinde konuştu.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu