GÜNDEM

Eyyübiye Millet Bahçesi’nde sona gelindi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yapım çalışmalarında sona gelinen 180 dönümlük  Millet Bahçesi'nde incelemelerde bulundu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,  yapım çalışmalarında sona gelinen 180 dönümlük Millet Bahçesi’ni yerinden inceledi.

İçerisinde mesire alanları, millet kıraathanesi, cami, çocuk oyun alanları, ; sosyal donatı alanları, bisiklet parkuru, yürüyüş yolları, spor kompleksleri ile vatandaşların rahatça vakit geçirebilecekleri alanları barındıracak olan Millet Bahçesi’nin yapım çalışmalarında sona gelindii.

Başkan Kuş,”3 yıl önce Eyyübiye’mize bir Millet Bahçesi kazandıracağımızın vaadinde bulunmuştuk. O gün itibari ile gerek meclis üyelerimiz gerekse teşkilatımız ile kenetlenmiştik ve Eyyübiye’ye bir Millet Bahçesi kazandıracağımıza emindik.

Girişimlerimizi yaptık adımlarımızı attık ve Çevre Şehircilik Bakanımız ; Murat Kurum’un da Şanlıurfa’ya teşrifleri ile Eyyübiye’yi kendisine anlattık. Millet Bahçesinin Eyyübiye’ye zaruri olduğunu ifade ettik. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile sağ olsun Bakanımız Murat Kurum Eyyübiye’ye 180 dönümlük Millet Bahçesi’nin müjdesini vermişti. Yaklaşık 6 aydır çalışmalar aralıksız devam ediyor. Şuanda Eyyübiye’ye yapılacak olan Millet Bahçesi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyüğü, ; Türkiye’de ise en donanımlı 3. Millet Bahçesi olma özelliği taşıyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu