GÜNDEM

Eyyübiye’de iki eğitim otağı inşa ediliyor

Eyyübiye Belediyesi gençlerin üniversiteye yerleşmesi, ilk ve ortaöğretimdeki çocukların başarılı olması için Batıkent ve Yenice Mahallelerinde eğitim otaklarının yapımı sürüyor.

Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi Yakup Kılınç ile birlikte Batıkent ve Yenice Mahallelerinde yapımına başlanan eğitim otaklarını ziyaret ederek, çalışmaların son durumunu inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Kuş, öğrencilere pozitif ayrımcılık yapacaklarına dair söz verdiklerini hatırlatarak, ilçenin dört bir yanında eğitim otağı inşa etmeye devam ettiklerini söyledi.

Batıkent ve Yenice Mahallesi’ndeki eğitim otağı inşaatlarının bitme aşamasına geldiğini kaydeden Başkan Kuş, “Bir sonraki eğitim otağını Ruha Mahallemizde yapacağız, inşallah bu hafta inşaatına başlayacağız. Yeni yapacağımız eğitim otaklarının dördüncüsünü de Akabe Mahallemize planlıyoruz. Nasip olursa ona da önümüzdeki hafta başlayacağız. Nasip olursa, Eyyübiye gençliğine yatırımlarımıza bu vesile ile devam edeceğiz” dedi.

Eyyübiye Belediyesi, daha önce 15 Temmuz ve Haleplibahçe Mahallelerinde kurduğu eğitim otakları ile her yaştan öğrenci için oldukça nezih bir ortamda ders çalışma imkânı sağlamıştı. Onikiler ve Yenice Sınav Hazırlık Merkezlerini de üniversiteye hazırlanan gençler için özel dershane kalitesinde hizmete sunan Eyyübiye Belediyesi, ilçede eğitim öğretimin kalitesinin yükseltilmesi adına yapılan tüm çalışmalara önemli katkılar sunmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu