GÜNDEM

Eyyübiye’de yarı olimpik yüzme havuzu hizmete açılıyor

Eyyübiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve hizmete sunulması için son hazırlıkların yapıldığı yarı olimpik yüzme havuzu ilerleyen günlerde hizmete açılacak.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Muradiye Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Eyyüp Cenap Gülpınar Yüzme Havuzu’nun açılış tarihini açıkladı. Yüzme havuzdaki çalışmayı inceleyen Mehmet Kuş, “Havuz, haziranda Eyyübiye ve Şanlıurfa’nın hizmetine sunulacak.” dedi.

Toplam bin 200 metrekare kapalı alana sahip yarı olimpik yüzme havuzundaki döşeme çalışmalarını inceleyen Başkan Kuş, ; “Seçildiğimiz günden bu yana Eyyübiyeli kardeşlerimiz ; Şanlıurfalı hemşehrilerimize vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimize, evlatlarımıza yarı olimpik yüzme havuzu sözümüz vardı. Geçen yıl temelini atmıştık. Şu anda tamamlanmak üzere. Teknik ekibimizle incelemelerde bulunduk, yüzde 99 bitirmiş durumdayız. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde değerli kardeşlerimizle birlikte açılışını gerçekleştireceğiz. Şimdiden gençlerimize, evlatlarımıza yarı olimpik yüzme havuzumuz hayırlı olsun. Eyyübiye her şeye değer, yüzme havuzumuz da Eyyübiye’ye bir değer” diye konuştu.

YÜZME HAVUZU HAKKINDA BİLG

Eyyübiye Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilatı işbirliğinde yapımı gerçekleştirilen yarı olimpik yüzme havuzu, Muradiye Mahallesinde yer alıyor. Tesiste, yarı olimpik steril havuz, soyunma odaları, duş, bekleme salonu gibi müştemilatlar bulunuyor. Engelli vatandaşların da kullanımına uygun inşa edilen havuz, haziranda Eyyübiye ve Şanlıurfa’nın hizmetine sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu