URFA YEREL HABERLER

Eyyübiye’de yüzlerce paket saç boyası imha edildi

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde insan ve çevre sağlığını korumak, ruhsatsız ticari faaliyetleri önlemek adına yaptığı denetimlerde bazı kozmetik markalarına ait doluma hazır ambalajlar, dolum makinaları ile son kullanma süresi geçmiş ürünleri imha edilmek üzere toplarken satışa sunan işyerlerine de cezai işlem uyguladı.

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, Evren Sanayi Sitesi’ndeki üretim ve paketleme yapan işyerlerini denetledi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin de hazır bulunduğu denetimlerde, bir iş yerinde kayıt dışı kozmetik ürün imalatı yapıldığı, birçok ürünün taklit ambalajlarla dolum yapılarak piyasaya sürüldüğü tespit edildii.

İş yerinde yapılan incelemelerde, bazı kozmetik markalarına ait doluma hazır ambalajlar, dolum makinaları ile son kullanma süresi geçmiş 2600 paket saç boyası ile 400 paket tüy dökücü kozmetik ürün ele geçirildii.

İl Sağlık Müdürlüğü ve emniyet güçlerinin tutanak tutarak işlem başlattığı işyerinde ele geçirilen bozuk kozmetik ürünler, Eyyübiye Belediyesi Zabıta ekiplerince imha edildii.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu