GÜNDEM

Eyyübiye’ye yeni sınav merkezleri kazandırılıyor

Belediye Başkanı Mehmet Kuş, üniversiteye hazırlanan öğrencilere destek olmak amacıyla kurulan Eyyübiye Sınav Hazırlık Merkezini açılış öncesi ziyaret etti.

Cezaevi Kavşağında belediyeye ait bir binayı sınav merkezine dönüştüren ve önümüzdeki günlerde eğitim-öğretimin hizmetine sunacak olan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, açılış öncesi son incelemelerde bulundu.

Kuş, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal ve Başkan Yardımcısı Mehmet Elgün ile birlikte Eyyübiye Sınav Hazırlık Merkezi’ndeki tefrişat çalışmalarını yerinde inceledi.

Eyyübiye’de yaşayan ailelerin dezavantajlı durumuna dikkat çeken Kuş, “Sadece Şanlıurfa’nın değil, Türkiye’nin en dezavantajlı ilçesi Eyyübiye. Mevsimlik tarım işçisi ve ihtiyaç sahibi aile sayısı Eyyübiye’de had safhada. Bu sebepten dolayı evlatlarımız ne özel okullara gidebiliyor ne de özel etüt merkezlerinde eğitim ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Biz de onların ağabeyi olacağımızı, dezavantajlı zeki öğrencilerimize, tertemiz evlatlarımıza etüt merkezleri kazandıracağımızın sözünü vermiştik. Aylar önce çalışmalarına başladığımız sınav hazırlık merkezimizin açılış aşamasına geldik.

Bugün yaptığımız incelemelerde, birçok eksiğimizi tamamlamış olduğumuzu gördük. İnşallah bu ay sonu itibariyle sınav hazırlık merkezimizi açacağız. Evlatlarımız, hiçbir ücret ödemeden kendi evleri olan Eyyübiye Sınav Hazırlık Merkezi’ne gelecekler, burada eğitimlerine ciddi manada destek olacağız. İnşallah bu hazırlık merkezlerimizde çok başarılı evlatlarımız yetişecek. Gençlerimizi hem Eyyübiye’ye hem Şanlıurfa’ya hem de Türkiye’ye kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Kuş’un Eyyübiye’de yaşayan çocuk ve gençlere pozitif ayrımcılık yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal da tüm parti teşkilatları olarak Eyyübiye Belediyesi ile koordinasyon içerisinde çalıştıklarını söyledi.

Moğal, dört kattan oluşan ve yaklaşık 300 öğrencinin faydalanacağı sınav merkezinin tamamlanmasından dolayı Başkan Kuş ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu