GÜNDEM

Genç yeteneklerden Urfa’da sergi ve tiyatro gösterdi

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi İstanbul Şubesi ve İstanbul Gönüllü Koordinatörlüğünün organize ettiği "Gelenekten Geleceğe Nefes" sanat sergisi ile "Yunus Emre: Buğday Tanesi" adlı oyun Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde sergilenecek.

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi İstanbul Şubesi ve İstanbul Gönüllü Koordinatörlüğünün organize ettiği ; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen; “Gelenekten Geleceğe Nefes” sanat sergisi ile Zeytinburnu Çocuk Evleri Sitesi Tiyatro Ekibinin hazırladığı ; “Yunus Emre: Buğday Tanesi” adlı oyun Şanlıurfa’da sanatseverlerle buluştu.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Konferans ve Sergi Salonunda tiyatro öncesi açılışı yapılan sergide, ; KAGEM İstanbul Şubesi bünyesinde eğitim verilen öğrencilerin yapmış oldukları mozaik, ; ebru, katı’ sanatı, hat, tezhip ve minyatür türlerindeki eserler katılımcıların beğenisine sunuldu.

Sergide,Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’un eşi Sabriye Şentop’un da ; Ortaköy’de Tan Vakti, Masumiyet ve Veda adlı eserleri yer aldı. Serginin ardından Zeytinburnu Çocuk Evleri Sitesi Tiyatro Ekibinin hazırladığı “Yunus Emre: Buğday Tanesi” adlı oyun sahnelendii.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu