GÜNDEM

Haliliye Belediyesi’nden gençlere üniversiteye hazırlık desteği

Haliliye Belediyesi bünyesindeki üniversiteye hazırlık kursu ile hayallerine hazırlanan gençler, hem ders çalışma fırsatı bulunuyor hem de eksik konularını öğretmenler eşliğinde tamamlıyor.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, eğitim konusundaki faaliyetlerini devam ettiriyor.

Üniversite sınavına hazırlanan ve hayalleri için ter döken gençlerin adresi olan nelediye bünyesindeki üniversiteye hazırlık kursu, kütüphaneler ve etüt merkezleri, gençlerin hayallerine kavuşmasına olanak sağlıyor.

İbrahim Tatlıses Kültür Merkezindeki kütüphanede sunulan sessiz ve nezih bir ortamda soru çözümü yapan öğrenciler, Cengiz Topel İlkokulunda sunulan üniversiteye hazırlık kursuyla da uzman hocalar eşliğinde konu tekrarı yapıyor. Bu kurs ile tüm branşlarda verilen derslerden faydalanma şansı yakalayan gençler, ders anlatımlarıyla konu tekrarı yapma fırsatı buluyor.

Periyodik aralıklarla ÖSYM formatında yapılan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Temel Yeterlilik Testiyle (TYT) eksik konuları gören gençler, sağlanan imkanlar dolayısıyla Haliliye Belediyesine ve Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkürlerini iletti.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise belediye bünyesindeki eğitim hizmetlerinden yararlanmak isteyen gençlerin, merkezlere başvuru yaparak bilgi alabilecekleri kaydedildii.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu