GÜNDEM

Haliliye’de 3 bin 500 vatandaşa sıcak yemek

Haliliye Belediyesi bünyesindeki aşevinde hazırlanan sıcak yemekler iftar öncesi hanelere ulaştırılıyor.

Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Yıl boyu devam eden evlere sıcak yemek hizmeti, Ramazan ayında ise iftar öncesi hanelere ulaştırılıyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne yapılan başvuru sonrası ; komisyonca belirlenen kriterlere uygun ailelere, sıcak yemekleri teslim ediliyor. Aşevinde günlük olarak hazırlanan yemekler sefer taslarına doldurarak, kapı kapı dağıtılıyor.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, ; sabahın ilk ışıklarıyla yemeklerin sefer taslarına doldurulduğu aşevini ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi.

Haliliye Belediyesi’nin aşevi hizmeti ile yaklaşık 3 bin 500 vatandaşın iftar heyecanına ortak olduğunu belirten Canpolat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Belediyemizin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı aşevindeyiz. Burada yaklaşık 720 haneye 3 bin 500 vatandaşımıza her gün sıcak yemeği geceden hazırlayıp, takdim ediyorlar. Dolu sefer taslarını evlere bırakarak, boş sefer taslarını alıyoruz. Bu döngü 1 yıl boyunca devam ediyor. Özellikle Ramazan Ayında kapasiteyi ve sayıyı artırdık. Çeşit anlamında da Urfa’nın damak tadına uygun sulu yemekler, kuru yanına pilav, salatası ve tatlısıyla birlikte her gün burada Aşevimiz gece gündüz, durmaksızın çalışarak vatandaşlarımızın hizmetinde oluyor. Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak 25 bin vatandaşımızla her yıl birebir irtibat halindeyiz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu