GÜNDEM

Haliliye’de hasar tespit çalışmaları devam ediyor

Haliliye Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından ilçede meydana gelebilecek olası yıkımları önlemek için tarama çalışması yürütüyor. İlk anda yapılan denetimlerle birlikte yaşanan ikinci depremde boşaltılan binaların yıkılması faciayı önledi.

Haliliye Belediyesi, depremin yaşandığı ilk andan itibaren yapı kontrol müdürlüğü, imar ve şehircilik müdürlüğü ve zabıta müdürlüğü ekipleri ile birlikte ilçeyi karış karış gezerek hasar tespit taraması gerçekleştirdi. Vatandaşlardan gelen inceleme talepleri üzerine de denetim yapan ekipler, binaların hasar durumuna göre vatandaşlara bilgi verdi. Risk unsuru taşıyan binalar anında mühürlenirken, bina çevreleri şeritlerle çevrildi. Güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkaran Haliliye Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde 24 saat kesintisiz inceleme ve saha araştırması yaptı.

İletişim Merkezi ise 24 saat hizmet vererek vatandaşlardan gelen talep ve öneriler ekiplere yönlendirildi. Saha incelemesi ve hasar tespit çalışmalarının yanı sıra, Haliliye ekipleri vatandaşlar için yemek dağıtımından çadır, battaniye gibi birçok ihtiyacı da karşıladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu