GÜNDEM

Haliliye’de sosyal yardımlar daha etkin yapılacak

Haliliye Belediyesi Meclisi’nde konuşan Belediye Başkanı Canpolat, 8 milyon TL değerinde imzalanan protokol kapsamında ilçedeki sosyal yardımların daha etkin bir şekilde yapılacağını belirtti.

Haliliye Belediyesi 2022 Yılı Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısının birinci birleşimi gerçekleşti.

 Toplantı, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve meclis üyelerinin katılımıyla Eyyüp Cenap Gülpınar Devteşti Spor ve Yaşam Merkezi’ndeki belediyenin toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından önerge ile oluşan gündem maddeleri okundu.

 Canpolat, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler çerçevesinde Şanlıurfa Valiliği, Haliliye Kaymakamlığıyla birlikte 8 milyon değerinde protokol imzaladıklarını belirtti. Bütçe ile ilçede sosyal yardımların daha geniş yelpazede etkin bir şekilde yapılacağını aktaran Canpolat, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya etkin şekilde devam edeceklerini kaydetti.

8 MİLYONLUK PROTOKOL İMZALANDI

İlçede sosyal yardım çalışmaları yaptıklarını ifade eden Canpolat, “Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri bünyesi çerçevesi içerisinde gerek kart sistemli sosyal marketimiz gerek 3 bin 500’ü aşan aileye bire bir evine gidip teslim eden aşevimiz gerek giyim marketimiz gerek evde bakım hizmetimiz kapsamında 450 hanenin evde hizmetini gerçekleştiriyoruz” dedi.

SOSYAL YARDIM AŞI DAHA DA GENİŞLETİLECEK

Yaklaşık 23 bin aileye hizmet ettiklerinin altını çizen Canpolat, ; konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Buna bir yenisini daha ekledik. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın, ; bakan yardımcılarımızla yapmış olduğumuz görüşmede valiliğimizle, ; kaymakamımızla birlikte bir protokol imzalayıp, meclisimizden geçirdik. Bakanlıkta yapmış olduğumuz yazışmalar çerçevesi içerisinde protokoller de imzaladık. Yaklaşık 8 milyon değerinde aşevinin daha da genişletilmesi, sosyal yardımların daha etkin ve yetkin kullanılması adına bu protokolü imzalamış bulunmaktayız.

En kısa sürede Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne var olana ilave olarak 8 milyonluk bir bütçe ile birlikte daha geniş bir yelpazeye, ; yangın bir ağa katılaraktan 23 bin civarında aileye hizmet veriyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılama adına ; etkin bir şekilde yol almaya devam edeceğiz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu