EĞİTİMURFA YEREL HABERLER

Haliliye’de yüzme kurslarında 2 bin 300 öğrenci eğitim aldı

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, yüzme kursunda gençlerle bir araya geldi. Canpolat, “ Haliliye Belediyesi olarak gençliğe, geleceğe yatırımlar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Haliliye’de belediyenin Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Yaz Spor Okulları kapsamında açılan yüzme kurslarıyla çocuklar, eğitmenler eşliğinde yüzme öğreniyor. Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi, Eyyüp Cenap Gülpınar Spor ve Yaşam Merkezi ve A. İzzet Begoviç Süleymaniye Spor Kompleksinde hizmet veren bu kurslar ile profesyonel hocalar eşliğinde gençlere temel yüzme eğitimi veriliyor. Okulların tatile girdiği günden itibaren çocukların vazgeçilmez adreslerinden biri yüzme kurslarındaki öğrencilerle bir araya gelen Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, çocuklarla sohbet etti.

Kurstaki faaliyetler hakkında bilgi alan Canpolat, Haliliye Belediyesi’nin etkinlikleri ve projeleriyle her zaman gençliğe yatırım yaptığını ifade etti.

Mehmet Canpolat, bu yaz yüzme kursunda 2 bin 300 öğrencinin eğitim aldığı bilgisini verdi. Canpolat, şunları kaydetti:

“Yarı olimpik olacak şekilde 4 havuzumuzda ve bir de engelli olmak üzere Haliliye Belediyesi olarak tüm kurslarımıza yaklaşık 3 bin 400 tane kardeşimiz yaşlarına göre faydalanmaktadır. Şu anda da okulların açılması münasebetiyle sezonu kapatıyoruz. Sadece yüzme kurslarından bu yıl yüzme kursumuza gelen, eğitim alan, yüzmeyi öğrenen, profesyonel yüzücü de olmak üzere 2 bin 300 öğrencimiz var. Amacımız ve hedefimiz burada çocuklarımızın yaz sıcağında hem sportif faaliyetlere katılmaları, hem serinlemeleri, yüzme bilmeyen çocuklarımızın yüzme alışkanlığı kazanmaları. Burada değerli hocalarımızla birlikte geleceğe yönelik olarak inşallah hedefimiz Şanlıurfa’dan, Haliliye’den yüzmede de inşallah birinciler yetiştirmek. Haliliye Belediyesi olarak bu tip sportif faaliyetlerde yaz döneminde 3 bin 400 öğrencimizle birlikte olduk. Haliliye Belediyesi her zaman için geleceğe yönelik olarak gençliğe, geleceğe, çocuklara sportif anlamda da, kültürel anlamda da yatırımlar yapmaya devam edecektir”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu