URFA YEREL HABERLER

Haliliye’nin araç envanteri genişletiliyor

Haliliye Belediye Meclisi’nde, ilçede daha konforlu ve daha elverişli şekilde çalışmaların sürdürülmesi adına 152 araç ve iş makinesi alınmasına yönelik ilgili madde görüşüldü.

Haliliye Belediyesi 2022 Yılı Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısının birinci birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve meclis üyelerinin katılımıyla Eyyüp Cenap Gülpınar Devteyşti Spor ve Yaşam Merkezi’ndeki belediyenin toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından önerge ile oluşan gündem maddeleri okundu.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve diğer ilgili kurumlara ibraz edilmek üzere ; Haliliye Belediye Meclisi’ne sunulan 152 araç ve iş makinesi listesi görüşüldü. Üyelere sunulan madde oy birliğiyle kabul edildi.

CANPOLAT: ARALIK AYINA KADAR BU İŞLEMİ BİTİRMİŞ OLACAĞIZ

Meclis toplantısı sonrası konuşan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “Haliliye Belediyesi olarak geleceğe yönelik olarak araç ve iş makinesiyle ilgili gerek çöp toplama gerek temizlik gerekse park bahçe ile fen işlerine hep birlikte burada meclisimizde aldığımız kararla araç envanterimizi güçlendiriyoruz. Ankara’da temaslarımız neticesinde olumlu sonuçlar aldık. 60 gün, 90 gün 120 gün ve 150 gün bandında kademeli şekilde araçları alacağız. Aralık ayına kadar bu işlemi bitirmiş olacağız” dedi.

Sportif anlamda da gençler için geleceğe yatırım yaptıklarını belirten Canpolat, “Belediye havuzlarımızda kurslarımızı açmış durumdayız. Yaz sıcağında çocuklarımızın boğulmaları adına sağda solda tehlikeli kanalara girmemeleri adına ; belediyesinin havuzları gençlerimizin hizmetindedir” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu