GÜNDEM

Halk Ekmek Fabrikası afetzedelerin umudu oldu

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık iki yıkıcı depremin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Depremin meydana geldiği 6 Şubat sabahı “Halkımın Projesi” dediği Halk Ekmek Fabrikasında üretimin 4 katına çıkaran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, depremin etkisiyle evlerinden çıkan vatandaşlara da sıcak çorba dağıtılmasını istedi.

ŞANLIURFA’DA İSTİHDAMA BÜYÜK BİR DESTEK VEREREK 3 VARDİYA HALİNDE 4 BİN 500 KİŞİYE İŞ İMKÂNI SAĞLAYAN 6 AYAKKABI FABRİKASINDAN BİRİNİ HALKININ TALEBİYLE HALK EKMEK FABRİKASINA DÖNÜŞTÜREN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL DEPREMİN MEYDANA GELDİĞİ GÜNDEN BU YANA ŞANLIURFA’DA VE DEPREMDEN ETKİLENEN ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’A GÜNLÜK 100 BİN EKMEK ULAŞTIRDI.

Kendi kendine yeten, üreten ve araç kiralamak yerine satın alma modelini geliştirerek belediyenin öz kaynaklarıyla satın alınan yeni iş makinalarını da derhal sahaya sevk eden Başkan Beyazgül bir yandan ekibini koordine ederek depremin kargaşaya dönüşmesinin önüne geçerken diğer yandan üretilen sıcak ekmek ve çorbaların vatandaşlara ulaştırılmasını sağladı.

Depremden dolayı fırınların kapalı olması nedeniyle ekmeğe ulaşmakta güçlük çeken vatandaşlara kesintisiz ekmek ve çorba dağıtımı gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ilerleyen günlerde sosyal tesislerde ve güvenli koruma alanlarında depremden etkilenen vatandaşları ağırlayarak üretilen halk ekmeği de kullanarak kavurma, ekmek arası köfte ve kumanya hazırlayarak vatandaşlara ikram etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu