GÜNDEM

Harran Belediyesi Aliağa Belediyesi ile kardeş ilçe oluyor

Harran Belediyesi ile İzmir-Aliağa Belediyesi kardeş şehir olma sürecini başlattı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Aliağa ilçesinin muhtarları, ; Harran ilçesinin tarihi yerlerini yerinde görmek, gezmek ve keşfetmek için düzenledikleri seyahat turunda Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’u da ziyaret ederek, ilçenin tarihi süreci hakkında bilgi aldılar. Misafirlerini evinde ağırlayan başkan Özyavuz, seyahat boyunca misafirlerine eşlik etti.

 Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Şuradaki beş dakika on dakika bile çok kıymetli, ; burada içtiğimiz bir kahvenin bile kırk yıl hatırı olacaktır. Ondan ötesi inşallah başkanımla biz bu vesileyle Aliağa ile Harran’ı kardeş yapalım ve bu şekilde bağlayalım ; daha sonra birbirimize gidip gelelim” dedi.

Özyavuz ise, “Aliağa Belediyemiz ile kardeş ilçe olmak için ; gerekli prosedürlerin tamamlanması için gerekli çalışmalarımızı başlattık. Her iki Belediyemiz arasında kültürel, sosyal, bilgi ve tecrübe paylaşımı anlamında önemli çalışmalar yapacağız.  En kısa sürede Aliağa Belediyesi ile kardeş belediye olmak için protokol imzalanacak. Her iki ilçemize de bu beraberliğin ve kardeşliğin hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu