Harran Üniversitesi'nde 'büt' kaldırıldı

Harran Üniversitesi’nde ‘büt’ kaldırıldı

Harran Üniversitesi’nde alınan son karar ile bütünleme sınavları kaldırıldı. Öğrenciler karara tepki için bir oldu. Konu sosyal medyanın gündemine düştü.

Şanlıurfa’da Harran Üniversitesi öğrencileri üniversitenin aldığı yeni kararı tartışıyor.

Üniversite senato üyeleri iddiaya göre “Hem yaz okulu hem bütünleme olmaz” diyerek yıllardır sürdürülen öğretim sistemine yenilik getirdi ve bütünleme sınavlarının kaldırılmasına karar verdi. Karar, öğrenciler arasında hızla yayıldı ve tepkiler de beraberinde geldi. Konu, üniversite dayanışma grubu öncülüğünde sosyal medyaya taşındı. “hrübütistiyor” hastang ile öğrencilere karara tepkilerini dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’e seslenen öğrencilerin kararın doğru olmadığını ve karardan vazgeçilmesi gerektiğini savundu.

Bütünleme sınavlarının kaldırılması ile öğrencilerin mezuniyetleri daha da zorlaşmış olacak. Yaz okuluna kalma zorunluluğunun özellikle hem çalışan hem okuyan, şehir dışından gelen öğrenciler için ekonomiden barınmaya pek çok mağduriyete sebep olacağı konuşuluyor.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Akıma kapılan şahıs ağır yaralandı

Akıma kapılan şahıs ağır yaralandı

Şanlıurfa’da elektrik akımına kapılan kişi, ağır yaralandı. Olay, Haliliye ilçesi kırsalında meydana geldi. İddiaya göre, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir