GÜNDEM

HDP’den öldürülen Akarsel’e ilişkin açıklama

HDP Şanlıurfa İl Teşkilatı, Irak'ın Süleymaniye kentinde Jineoloji Araştırma Merkezi Üyesi Neslihan Akarsel’e sıkılan kurşunların tüm kadınlara ve topluma sıkıldığını belirtti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa İl Teşkilatı, Irak’ın Süleymaniye kentinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Jineoloji Araştırma Merkezi Üyesi Neslihan Akarsel ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde yapılan basın açıklamasını HDP Parti Meclis Üyesi Sevda Çelik Özbingöl okudu.

Nagihan Akarsel’in dün Irak’ın Süleymaniye kentinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendikleri belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Uzun yıllardır Süleymaniye’de yaşayan arkadaşımız, jineoloji çalışmaları ile tüm kadınların sesi oldu. Yeni bir yaşam mümkün diyerek kadın özgürlük mücadelesine olan inancıyla kadınların sesini tüm dünyaya duyurdu, DAİŞ barbarlığı esnasında en ön saflarda gazetecilik görevini canı pahasına sürdürdü, Nagehan’a sıkılan kurşunlar tüm kadınlara tüm topluma sıkılmıştır. Bu kurşunlar kadınların sesine sözüne sıkılmıştır, bunun bilincindeyiz. Özellikle Nagehan’ın Kürt kimliği, gazeteci kimliği, kadın kimliği şahsında bizleri susturmaya sindirmeye çalışanlara cevabımızı kadın özgürlük çizgisinden, mücadelemizden tek bir adım dahi geri atmayarak vereceğiz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu