SİYASET

Herzog’un Türkiye’ye davet edilişine Urfa’dan tepki

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Teşkilat Başkanı Aziz Şahapoğlu, İsrail'in Cumhurbaşkanı Herzog'un Türkiye’ye davet edilişini şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantına; Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Millî Gençlik Vakfı (MGV) Şube Başkanı Maşuk Özyaramış, Esder Şube Başkanı Enes Bakırcı, Din-Bir-Der Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz, AGD Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Saçaklı, Saadet Partisi (SP) Şanlıurfa İl Teşkilat Başkanı Aziz Şahapoğlu SP İl Müfettişi Ramazan Zeydoğlu ve SP yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Teşkilat Başkanı Aziz Şahapoğlu tarafından okunan açıklamada, İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Hertzog’un Türkiye’ye davet edilişini şiddetle kınandığına vurgu yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İsrail’in Cumhurbaşkanı Herzog’un ülkemize davet edilişini şiddetle kınıyoruz. Anormalliklerin normalleşme olarak takdim edilmesini ise reddediyoruz. Kudüs’e, Gazze’ye bombalar yağdıran, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı kirli postallarıyla çiğneyen, çoluk-çocuk, kadın, yaşlı demeden mazlumları katledenlerin ülkemizde yeri yoktur ve olmayacaktır.

Bizler, Cumhurbaşkanı’nın 2013 yılında açıkladığı ve bir türlü gerçekleşmeyen Gazze ziyaretini beklerken; katillerin ülkemize davet edilmesi akıl alır gibi değildir!

Buradan ve diğer 80 il ve tüm ilçelerimizden haykırıyoruz, iktidarda bulunanlara sesleniyoruz:

Türkiye toprakları; işgal, sömürü ve tahakkümden kurtuluş topraklarıdır. Emperyalizme karşı kazandığımız Kurtuluş Savaşımız sonucunda bu topraklar bizlere vatan, tüm mazlum coğrafyalara ise umut ışığı olmuştur. Gazi Meclis diye nitelendirdiğimiz Meclis’imiz; gazilik unvanını işgaller karşısında kazandığı zaferle almıştır.

Bizler bu davete en yüksek sesle itiraz ediyor; ülkemize ve aziz milletimizin Cumhurbaşkanı’na böyle bir adımı yakıştıramadığımızı altını çizerek ifade ediyoruz. Bugüne kadar uyardık, iktidarda bulunanlar kulak vermedi; en azından şimdi bu hatadan dönülmeli; Herzog’un ziyareti sonlandırılmalıdır.

Saadet Partisi olarak, tüm bu süreçlerin takipçisi olduğumuzun, Müslüman kardeşlerimizin uğradığı her haksızlığın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşısında olacağımızın, iktidar sahiplerinin ses çıkarmadığı, aksine kırmızı halılarla karşıladığı katillerden elbette bunların hesabını soracağımızın da bilinmesini isteriz.

Buradan yaptığımız çağrının Ankara’dan duyulmasını, iktidarda bulunanların ve bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın attığı bu yanlış adımdan dönmesine vesile olmasını temenni ediyoruz!”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu