URFA YEREL HABERLER

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Özaslan’dan tapu çağrısı

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, 40 yıldır evlerinin tapusunu alamayan vatandaşların mağduriyetini dile getirdi.

Her cuma Şanlıurfa’nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta 40 yıldır evlerinin tapusunu alamayan vatandaşların mağduriyetini gündeme taşıdı.

Hayati Harrani, Eyyüp Nebi ve Asya Mahalle sakinlerini ziyaret ederek kamuoyuna seslenen Emin Özaslan, “HÜDA PAR olarak bu hafta Şanlıurfa’da yıllarca tapu mağduru olan kardeşlerimizin feryatlarını sizlere ulaştıracağız” diyerek yıllardır devam eden ve binlerce kişinin mağduriyetine dikkati çekti.

Eyyüp Nebi, Hayati Harrani ve Asya mahallerinin sahipleri mağdur olduklarını belirterek tapularını istediklerini dile getirdi. Mahalle sakinleri seçim bittikten sonra yüzlerine bakan olmadığını belirterek siyasilerden şikayetçi oldu.

ÖZASLAN: BURADAN EV ALABİLMEK İÇİN İNSANLAR ÖMÜRLERİNİ TÜKETTİLER

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan “Buradaki bir abimiz diyor ki; çoluk çocuk hep beraber pamuk tarlasında çalışmaya gidiyorduk. Akşam pilav yapardık, ertesi gün tekrar yemek için tarlaya götürürdük o pilavı.  Akşama kadar o pilavla idare ederdik. O halde parayı kazanıp gelip buradan ev aldık, dedi. İnsanlar ömürlerini tükettiler ve neredeyse 40 yıl oldu. Hala tapu bekliyorlar” diye konuştu.

“TAPU MAĞDURU ON BİNLERCE İNSAN VAR”

Hayati Harrani, Eyyüp Nebi, Asya Mahallesi ve Şanlıurfa’nın başka yerlerinde tapu mağduru olan on binlerce insanın bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Asya Mahallesi’ndeki insanlar imar barışına başvurmuşlar ve ellerinde belgeleri var. Paralarını yatırmışlar. Ama verilen sözler yerine gelmemiş. Hala tapuları kendilerine teslim edilmemiş. Şimdi ise kentsel dönüşümden bahsediliyor. Halk haklı olarak diyor ki; bu kentsel dönüşümden bir rant kokusu alıyoruz. Amaç kentsel dönüşüm ise projeyi bize versinler, biz onların istediği şekilde yapalım, diyorlar. Bu da onların en doğal hakkıdır. Dedeleri zamanında bu sorunu yaşadılar, 40 yıldır tapu bekliyorlar. Çocukları aynı sorunu yaşıyor ve hala tapuyu bekliyorlar. Bari yarın, bu torunlar aynı sorunu yaşamasınlar.”

Özaslan son olarak “Lütfen bu halkı hiçbir siyasi ranta ve hiçbir maddi ranta kurban etmeyelim” diyerek vicdanlara seslendi ve yetkilileri göreve davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu