URFA YEREL HABERLER

HÜDA PAR’dan derslik sayısının çoğaltılması çağrısı

Şanlıurfa’da okullarda derslik sayısının yetersiz olmasından dolayı sabah erken saatlerde okula gitmek ve geç saatlerde okuldan dönmek zorunda kalan öğrencilerin çeşitli tehlikelerle karşılaştıklarını belirten HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, derslik sayısının çoğaltılması ve ders saatlerinin kış uygulamasına göre düzenlenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'na da bir öneride bulundu.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta ise sabahın erken saatlerinde okula giden ve akşam karanlıkta okuldan dönen öğrencileri gündeme taşıdı.

Özaslan, Şanlıurfa’da yeteri kadar derslik olmadığından dolayı öğrencilerin sabah erken okula gittiğini, akşam ise eve geç döndüğünü kaydetti.

Karakörpü’de okul yapılacak arsanın olmadığını belirten Özaslan,“ Şanlıurfa’da bunlar neden oluyor? Çünkü derslik sayısı yetersiz. Türkiye genelinde sınıf mevcutlarının ortalaması 30 iken, Şanlıurfa’daki okullarda yer yer 50’ye, 60’a dayanmış. Arka tarafımda Karaköprü İlçesi’ni görüyorsunuz. İşin ilginç tarafı, Karaköprü’de okul yapmak isteseniz bile maalesef arsa yok! Bunu da yerel yöneticilerin vicdanına havale ediyorum” şeklinde konuştu.

ÖZASLAN: BAHÇESİ GENİŞ OLAN OKULLARDA EK BİNALAR YAPALIM, DERSLİK SAYISINI ARTIRALIM

Öğrencilerin okula gidiş-dönüş saatlerinde yaşanan sorunlarla ilgili çözüm önerilerinde bulunan Özaslan, şunları söyledi:

“Şimdi çözümü konuşalım. Okul sayısı artırılmalı… Bahçesi geniş olan okullarda ek binalar yapalım, derslik sayısını artıralım. Milli Eğitim Bakanlığı da tüm Türkiye’de tek uygulamaya geçerse, kış saatine uygun bir şekilde geçici olarak ya ders sayısını azaltsın ya da ders süresini azaltsın ki, en azından bu sorunu ortadan kaldıralım. Öğrenciler sabah erken okula gitmek zorunda kalmasınlar. Akşam da geç dönmek zorunda kalmasınlar”

“ŞANLIURFA HALKI GÖREVİNİZİ YERİNE GETİRMENİZİ BEKLİYOR”

 “Öğrenci ve veliler diyorlar ki, neden milletvekilleri bizleri görmüyorlar, bizi duymuyorlar?” diyen Özaslan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ben de dedim ki, onlara haksızlık yapmayın Onlar, Ankara’da oldukları için sesinizi duymuyor ve sizi görmüyorlar. Eğer onlar Şanlıurfa’da olsalardı, sizin yanınızda olsalardı sesinizi duyarlardı. Siz de, eğer onları görürseniz, lütfen onlara iletin, deyin ki; Şanlıurfa halkı görevinizi yerine getirmenizi bekliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu