EKONOMİ

İkinci elde fiyatlar düşecek mi?

Otomobil piyasası durgunluk yaşıyor. Uzmanlar sıfır ve ikinci el otomobil fiyatları için tarih vererek kısa da olsa indirim beklendiğini belirttiler.

Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarındaki fahiş artış, araç almak isteyenleri zorluyor. Galeri sahipleri uzun süredir araç satışı yapamıyorlar. Araba sahibi olmak isteyene vatandaşlar ise uygun fırsatı bekliyor. Piyasalardaki durumdan galericiler de alıcılar da memnun değil. Vatandaş piyasanın düzelmesini beklerken, galericiler günü satış yapamadan bitiriyor.

TARİH VERİLDİ KISA DA OLSA İNDİRİM BEKLENİYOR

Uzmanlar sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarında 15 Eylül’den sonra kısa süreli bir dengelenme beklediklerini fakat bu indirimin uzun sürmeyeceğini söylüyor. Olası zamların başlıca nedeni olarak üretim eksikliği gösteriliyor.

VATANDAŞLAR AKARAYIT FİYATLARI YÜZÜNDEN ARAÇLARINI SATIYORLAR

Öte yandan araç sahiplerinin tek derdi otomobil fiyatları değil. Vatandaşlar maliyetlere isyan ediyor, özellikle de akaryakıt fiyatlarından şikayet ediyorlar. Akaryakıta bütçe yetiştiremediği için aracını satmak isteyenler bile var.

Aracını satmak için otomobil pazarına gelen bir vatandaş, akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle aracını satmak istediğini söyleyerek, “Akaryakıt fiyatları bir indiriliyorsa, iki arttırılıyor artık yetişemiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu