GÜNDEM

İkinci etap çalışmaları başladı

Eyyübiye’de Sera Kent Projesi’nde ikinci etap çalışmaları başladı.

Şanlıurfa’yı seracılığın merkezi yapmayı hedefleyen, istihdam ve ekonomiye önemli katkılar sunması amaçlanan ; Eyyübiye Belediyesi Sera Kent Projesi’nin tamamlanan ; ilk etabında yetiştirilen ürünleri ve sahadaki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ; ikinci etap çalışmalarına da başladıklarını söyledi.

Eyyübiye Belediyesi’nin GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen seracılık projesinde, yatırımlar tamamlandığında toplam 5 bin kişiye istihdam sağlanacağını dile getiren Başkan Kuş, “Sera Kent Projemizin ilk etabında yetkili arkadaşlarımızla incelemelerde bulunduk. Şu anda ürünlerimizin çok sağlıklı olduğunu gördük. Peyzaj çalışmalarımız ve eksiklerimiz tamamlanıyor. Önümüzdeki ay itibariyle Eyyübiyeli kardeşlerimize sera kentimizi kazandırmış olacağız, açılışını birlikte yapacağız.

İkinci etapla ilgili çalışmalarımız da hummalı şekilde devam ediyor. Birinci, ikinci, üçüncü etap derken binlere kardeşimize istihdam imkânı sağlamış, hem de ekonomiye ciddi bir katkı yapmış olacağız. Sera kentimiz şimdiden Eyyübiye’mize,  ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Toplam 17 seranın kurulacağı Eyyübiye Belediyesi Sera Kent’inde ; 3 adet 5 dekarlık, 10 adet 1 dekarlık ve 4 adet 250 metrekarelik sera inşa edilecek.

Alternatif ürün yetiştiriciliğine yönelik demonstrasyon çalışmalarının yapılacağı seraların da kurulacağı projeden elde edilecek gelirle, ; yeni projelerin gerçekleştirilmesi de hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu