SAĞLIK

İl Sağlık Müdürü ebelerin gününü kutladı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, 21-28 Nisan Ebeler Haftası kutlama programı kapsamında Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan ebeleri çalıştıkları servislerinde ziyaret ederek ebeler haftasını kutladı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ahmet Kaya ve hastane yöneticileri ile birlikte doğum servisleri ve doğumhaneyi gezerek, ; ebeler tarafından kendi imkânları ile çekilen bebek resimlerinden oluşan fotoğraf sergisini gezdi. Toplam doğurganlık hızının en yüksek olduğu il Şanlıurfa’da yaptıkları özverili çalışmalar nedeniyle ; kendilerine teşekkür ederek ebelere karanfil verdi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, ; il geneli 9 bin 154 sağlık çalışanın bulunduğunu ve 1011 ebenin hizmet verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Ebeliğin sağlık meslekleri arasında tarihi en eski, ; işlev yönünden en önemlisidir, Bireyin en temel hakkı olan sağlıklı yaşam hakkını doğumdan itibaren sağlayan ebelerimiz, doğum öncesi, ; doğum ve doğum sonrası anne ve bebek bakımını üstlenerek, son derece önemli bir görevi ifa etmektedirler.

Annelerin hem kendi sağlıkları hem de çocuk gelişimi konularında bilinçlenmelerine vesile olan ebelerimiz, ; bu yönleriyle toplum sağlığı açısından da son derece büyük bir sorumluluk üstlenmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez unsuru olan ebelerimizin 21-28 Nisan Ebeler Haftasını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum”

İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, ; Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından organize edilen ; iftar programına katılarak sağlık çalışanları ile sohbet ederek birlikte iftarını açtı. İftar programına Şanlıurfa İl sağlık Müdürlüğü hizmet başkanları ve başkan yardımcıları da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu