GÜNDEM

İyilik Merkezi ihtiyaç sahibi ailelerin yanında

Eyyübiye’de yardıma muhtaç vatandaşlara destek olarak ihtiyaçlarını gidermeye devam eden Eyyübiye Belediyesi, son bir ay içerisinde onlarca ailenin daha yüzünü güldürdü.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı İyilik Merkezi tarafından, ; muhtaçlık kriterleri kapsamında belirlenen onlarca aileye buzdolabı, çamaşır makinesi, set üstü ocak ve televizyon verildii.

Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un özel önem verdiği İyilik Merkezi faaliyetleriyle ; son bir ayda 8 çamaşır makinesi,  4 buzdolabı, 5 set üstü ocak ile 4 adet televizyon ailelere teslim edildii. İhtiyaçları olduğu halde temin edemedikleri beyaz eşyalara kavuşan aileler, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a ve İyilik Merkezi çalışanlarına teşekkür ettiler.

İyilik Merkezi’nin faaliyetlerini sosyal medya hesabından paylaşan Kuş, ; “Ailelerimizin ve çocuklarımızın yüzündeki mutluluk her şeye bedel. İhtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmaya, taleplerini imkânlar çerçevesinde karşılamaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’da dar gelirli ve yardıma muhtaç aile sayısının en fazla olduğu ilçe olan Eyyübiye’de, ; belediye tarafından desteklenecek aileler Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü komisyonu tarafından tespit ediliyor.

İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara yönelik ; Ramazan aylarında gıda kolisi ve sıcak yemek dağıtımı, beyaz eşya yardımı ve kira desteği veriliyor. Engelli vatandaşların tekerlekli ve akülü sandalye talepleri de imkânlar ölçüsünde karşılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu