GÜNDEM

Kabine toplanıyor! Elektrik faturaları düşecek mi ?

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün yapılacak. Toplantıda elektrik fiyat tarifesindeki yeni model ve yüksek faturaların ele alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kabine Toplantısına başkanlık edecek. Saat 15.00’te başlayacak Kabine Toplantısında birçok konunun dışında elektrik faturalarını düşürecek formüller de ele alınacak. Elektrik faturalarıyla ilgili masada esnafa kademeli model, meskenler için kademenin yükseltilmesi ve KDV indirimi gibi formül yer alıyor.

Toplantıda, toplumun farklı kesimlerinden gelen talepler de masaya yatırılacak.

 ELEKTRİK FATURALARINA ÇÖZÜM ARANACAK

Elektrik faturalarındaki büyük artış vatandaşları adeta isyan ettirirken, ; indirim bekleyen vatandaşlar, bugün kabineden çıkacak kararları bekliyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ; bugün yapılacak kabine toplantısında enerji faturalarındaki yükün azaltılmasına yönelik çalışmalar hakkında bir sunum yapacak. Masada esnafa kademeli model, meskenler için kademenin yükseltilmesi ve KDV indirimi konuları yer alacak.

EKONOMİDEKİ SON GELİŞMELER ELE ALINACAK

Kabine Toplantısı’nda ekonomideki gelişmeler ele alınacak. Temel gıdada KDV indiriminin de yer aldığı yeni teşvik ve tedbir paketinin piyasalara nasıl yansıdığı değerlendirilecek. Özellikle fahiş fiyat uygulaması ve enflasyonla mücadelede atılacak adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

 KONUTLARDA LİMİT ARTACAK MI?

Konutlarda tarife limiti 150 kilovatsaatten 210 kilovatsaate çıkarılmıştı.
Bu tarifede yeni bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı ise toplantıda belli olacak.

KARARLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Kabine Toplantısında yurt içi ve sınır ötesinde yürütülen terörle mücadele operasyonları ve koronavirüs salgınına yönelik adımlar değerlendirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından alınan kararları kamuoyuyla paylaşacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu