GÜNDEM

“Kamulaştırma Davaları” konulu meslek için eğitim Şanlıurfa’da

Şanlıurfa, Türkiye Adalet Akademisi’nin çok sayıda bölge adliye başkanı ve hakimlerin de katılımıyla “Kamulaştırma Davaları” konulu meslek içi eğitim programına ev sahipliği yaptı.

Türkiye Adalet Akademisi’nin farklı illerin adliyelerinden gelen bölge adliye başkanları, ; hakimler ve üyelerinin katıldığı “Kamulaştırma Davaları“ konulu meslek içi eğitim programı Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri ev sahipliğinde Şanlıurfa’da başladı.

Kamulaştırma davaları Urfa’da yaygın bir dava konusu olduğu için ; Ankara ya da farklı bir il yerine Başsavcı Yeniçeri’nin girişimleri sonucu Şanlıurfa’da yapıldı.

Özel bir otelde gerçekleştirilen eğitim programı, ; saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Programın açılış konuşmasını ; Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri ve Adalet Akademisi Daire Başkanı Uğur Parlak yaptı.

Hafta sonu da devam edecek olan eğitimin bugünkü bölümünde ; kamulaştırma bedel tespit ve tescil davaları ile kamulaştırmasız el atmadan kaynaklanan davalarda usulü meseleler ile kamulaştırma bedel tespit tescil davalarında taşınmazlara değer biçme yöntemi, bilirkişi incelemesi ve kamulaştırma bedelinin tespiti esasları ele alındı.

Eğitimde yarın ise kamulaştırmasız el atmadan kaynaklanan ; tazminat davaları ile AİHM kararları ve anayasa mahkemesi kararları ışığında kamulaştırma ve kamulaştırmasız el atma meseleleri ele alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu